Adumbpersonhelp
Adumbpersonhelp Adumbpersonhelp
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Diante has $3.75
and Rachel has $3.15
. They combine their money to buy as much ice cream as they can afford.

If ice cream costs $3.68
per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy?

A.178
quarts


B.11516
quarts


C.1.75
quarts


D.1.875
quarts


E.1.9375
quarts

Respuesta :

zhuoelvis7
zhuoelvis7 zhuoelvis7
  • 04-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

d

Answer Link

Otras preguntas

i just want to make sure the answer i think is right is correct
the segments shown below form a triangle
43 miliohms plus 270000 kiliohms
What behavioral difficulties result from fetal alcohol syndrome?
The dietary guidelines for americans promote a minimum of _____ minutes of moderate exercise weekly. 40 80 150 120
​instead of providing the president with enumerated powers, the framers _______ the president with a general grant of "executive power."
what are two reasons you change the tone of a story for?
!! PLEASE HELP ME . [[ 99 POINTS ]] !!!
Joan wishes she were more flexible and spontaneous. according to _____, these traits are part of joan's _____.
I'd seriously love to hear y'alls opinions. Do you agree with the statement by some people that death is the ultimate sacrifice? What are some examples of peopl