aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)