zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Can somebody pls tell me which statement is true ?
PLEASE HELP!!!!! NEED HELP FAST! Which of the following themes is NOT contained in "The Necklace"? A) Appearances are deceiving B) Hard work Shapes a person's
name this compound Ch3ch2ch2cooh​
Which statement best describes the two billing cycle method that some credit card companies use
Which of the following is an example of microevolution?
Which expression is equivalent to 1/2 (2+ 3x – 6)? 3x - 5 3/2x - 5 3x – 4 3/2x - 2
Identify when in the process of reading a passage or image readers figure out the implicit​ message, idea, or argument. A. while they look up key words in the
What is the sum of the series?
What is the sum of the series?
Why are ethics important in PR?