valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following weapons helped continue the stalemate on battlefields during World War I
Waves that make up the visible part of the electromagnetic spectrum have lower energy than X–rays. lower energy than microwaves. higher energy than gamma rays.
Which sentence correctly uses a comma to separate the introductory phrase? Commerce is represented by, the female statue crowned with a wreath of olive leaves.
which statement represents a key idea directly associated with John Locke's two treaties of government
What is the result of Capulet biting his thumb at the Montague? a. The Prince acknowledges the families' peacefulness. b. The Capulets are insulted and moved to
Would the sum of 5.7 cm and 6.2 cm need to be rounded? Why or why not?
Why is external criticism so important when it comes to analyzing data?
In England, the concept of individual rights can be traced back to _____.
a family paid 21,600 as a down payment on a home. if this represents 12% of the price of the home, find the price of the home
The Soviet Union's satellite nations were united under (the) _____. a. NATO b. Warsaw Pact c. Moscow Directive d. SEATO