jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

In which of the following team development stages do team members begin to build relationships with each other? A. Storming O B. Forming ООО O c. Performing O D
What is the zero of the function? A. -3 B. -3/2 C. -2/3 D. -2
What was the first federal fort to be built in present-day oklahoma?
(alto) 1. la niña (pequeño) 2. unos libros (viejo) 3. la familia (mexicano) 4. el hombre 5. una casa (nuevo) 6. unas camionetas (azul) 7. los muchachos (japonés
when developing a personal narrative, it is important to include
what are the coordinates of the midpoint of the line segment with endpoints 2,5 and 4,-7
Read the excerpt from “Harriet Tubman: A Life of Toil and Triumph.”After Harriet journeyed to the safety of Philadelphia, she met with members of the Anti-Slave
PLEASE Help I will give u brainliest for if u get right.
What did most Civil War soldiers die from?
Which arrow best represents the path of an object with projectile motion? A. A ladder in the middle with a vector pointing west. B. A vector drawn north, labe