rahalneda
rahalneda rahalneda
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Very easy 8th grade algebra. Answer ASAP please

Very easy 8th grade algebra Answer ASAP please class=

Respuesta :

mperemsky
mperemsky mperemsky
  • 08-01-2019

Answer:

0.50(x+0.25x)

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
23 is what percent of 64? Round to the nearest tenth. A 2.8% B 33.4% C 34.0% D 35.9%
How is “Aunt Imogen” a modernist poem
rewrite 2x^6-9x^5+4x^2-5/x^3-5 in the form q(x)+r(x)/b(x) what is q(x)? a- 2x^9-9x^8-10x^6+49x^5-5x^3-20x^2+25 b-2x^6-9x^5+4x^2-5 c-2x^3-9x^2+4x-5 d-2x^3-9x^2+1
what is f(x) = 2x2 28x – 5 written in vertex form? f(x) = 2(x 7)2 – 19 f(x) = 2(x 7)2 – 103 f(x) = 2(x 14)2 – 14 f(x) = 2(x 14)2 – 98
A delegation of authority: a. may be needed when the incident scope is complex or beyond existing authorities b. relieves the granting authority of the ulti
which equation represents a circle that contains the point (–2, 8) and has a center at (4, 0)? (x – 4)2 y2 = 100 (x – 4)2 y2 = 10 x2 (y – 4)² = 10 x2 (y – 4)² =
What is the surface area of a triangular prism with base area 15m, height of 3 m, and lateral area of 18m?
Each one of the following sentences contains a clause. in which sentence is the clause used as an adverb? a. what you really need is a back massage. b. all of
Items that save you money by allowing you to pay a relatively low price for a good or service include _____ .