alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Under Gorbachev's policy of "glasnost," __________. A) collective farms were disbanded and distributed to peasants B) the Communist Party was abolished C) restr
What type of bird symbolizes Valentine's Day? why?
A teacher has a bag of 100 unit cubes.She gives an equal number of cubes to each of the 7 groups in her class.She gives each group as many cubes as she can.How
Best way to study for french 2?
How many sixties are in two hundred forty-four?
astronomy can best be described as a/an
write .06 as a fraction in simplest form
if you had been a merchant in Europe during 1400s would you have supported attempts to find new routes to Asia
which of the following fractions does not name the same point on the number line? a.3/4 b.6/8 c.5/6 d.9/12
solve by elimination x+2y=-7 x-5y=7