jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Is there a way to change your username on here? I hate mine it's old, is it possible to change it?
Select the BEST word for each sentence. Be sure to read the sentence carefully. 1. Organs are made of a group of • working together to carry out a job. 2. Cell
If a truck driving at 18 km/hr slams on the brakes and stops in 20 meters. how fast did the truck decelerate
whats is your purpose on in a world were full is mess that cant be solve?
What does "bountiful" means?????????????
which of the following sentences is correct based on the tense: 1. she just had her lunch. 2.she has just had her lunch. 3.she just has had her lunch.
i need help with Question B5 (a) short essay. im completely lost please help me :(
if the children in a family took control from their parents of the grocery shopping, how would the family's provisions be diferent?
Should I go to homecoming?
Heellllloooooo plsss heellllpppp