juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is one purpose of an essay’s conclusion paragraph?
Points A,B, and C are collinear. Points M and N are the midpoints of segments AB and AC. Prove that BC = 2MN
Which of the following describes a major accomplishment of the Aztec Empire? A. The Aztecs took control over a vast empire in Mesoamerica. B. The Aztecs
Meaning of punctilious
A chef uses 4 3/4 cups of broth for 10 servings of soup. How much broth used in each serving of soup? Let x represent the number of cups.
a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?
Can somebody help with these three questions plz
You will choose one news article about a current event regarding technology/industry's impact on our world/physical environment. You will read this article and
The Marshall Plan, named after Secretary of State George c. Marshall, provided what to Western Europe's recovery?
How can the output of a command be redirected to a file instead of being displayed on the computer's screen?