Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

Two trains leave stations 378 miles apart at the same time and travel toward each other. One train travels at 95 miles per hour while the other travels at 115 m
You are going to join an Aqua Walking class. Send an email (about 45 - 55 words) to your friend, Joey, to invite her to go with you. In your email you should:-
Cuanto es 25/11,450
Qué aplicación tiene el método científico en la química? lo necesito ya porfaa :(
Please help I have to finish this quiz, 15 points!!!​
What volume of water should be added to 4.6 g of KCl to make 4m solution
Can someone please write a short poem about the the topic in the picture and i will give brainiest
Which is true about mutations? A. They are always beneficial B. They are always harmful C. They are mostly neutral and unnoticed D. They are always either be
Convert y = 2x + 6 to standard form. 1- 2x +y = 3 2- x+ 1/2y = 3 3- 2x - y = -6 4- -2x +y= 6
One way the author uses Zaroff as a character foil to Rainsford is to highlight differences in their beliefs about