Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Hello how are you hows ur day
Reason What is a first step to solving for x in the equation 9x - 7 = 10? How would you check your solution? © MP.2
What primary purpose does a citation serve in a historical work
A soccer coach bought some new uniforms and cleats for his team.
What is the equation of the line that passes through the point (6,-4) and has a slope of - 1/6?
What did the Greeks build around an acropolis? A) Temples. B). City-States C)Theaters
what is the answer to (‐36) ÷ (+3)
How do heck do u solve metric conversions?? lol
what does it mean for an expression to be unidentified.​
Which branch of the U.S. Government includes Congress, which is composed of the House of Representatives and the Senate? A Legislative Branch B. Executive Branc