envyismybffprd envyismybffprd
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

Natalie has $13.80 to buy some pencils .each pencil cost 85 cents . how many pencils can she buy. plz help me

Respuesta :

JayBear16
JayBear16 JayBear16
  • 05-06-2019

13.80÷0.85=16.2352941176

She  can  buy  16  pencils:)

Please mark brainlyest

Answer Link

Otras preguntas

In 1968, it cost $54,000 for a 30 second commercial during the super bowl. In 1973, the cost for a 30 second commercial was $88,000. What is the percent increas
A recipe uses 5/8 cups of vegetable oil and 2 cups of water. Write the ratio of vegtable oil to water. THEN find the value of the ratio *you should have two ans
im married sike im single happy aprils fools. single gang
A jar contains n nickels and d dimes. There is a total of 257 coins in the jar. The value of the coins is $17.35. How many nickels and how many dimes are in the
1 mole of any gas is equivalent to?
What it's called when scientists explore the world around them
Pleas help I will give brainliest also please show how you did it please
someone please help thanks
sasha had $1800 and share it in the ratio 2:3:4 between her 3 cousin what was the largest share90080012001000​
If 5.00 g of O2 gas has a volume of 7.20 L at a certain temperature and pressure, what volume does 15.0 g of O2 have under the same conditions?