Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

why are plants the start of the food web
when we combine speed with direction indicated by the sign of the number, it is called velocity. True or False: this means that if you are moving 5 meters per s
what is the area of the red shape
how many times does 10 go into 2000
NO LINKS OR ELSE YOU'LL BE REPORTED! Please give me the correct answer.Only answer if you're very good at English.What does "it" refer to? Choose the phrase tha
Nothing but chill vibes over here. Who wants to hang on discord? (no links)
I will give you Brainiest if you are right.
What is the length of the leaf to the nearest one fourth inch
Q.3. Describe the structure of the internal and middle ear.​
what famous movie did this song come out from? hint: Nike cortez