Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

1) Match the trigonometric function with its correct ratio. (Be sure to draw 3 points the triangle on your paper and correctly label the sides.)
How has the coqui tree frog affected the population of native species
A set of consecutive integers begins with -28. If the set of all terms in the set is 59, how many integers are in the set? choices are: 56, 60, 58, 59, or 57. p
What is the range of the data below? 45, 19, 23, 67, 28, 35, 46, 21, 58, 60, 23, 51
After the Civil War, slavery came to an end in the South, and
Need some help with the question attached!
Angela has a fruit basket with 10 pieces of fruit. It contains 3 pears, 2 plums, 2 apples, and 2 oranges. She also has kiwi in the basket. Which inequality corr
The blueprint has a scale of 1 inches : 4 feet. A wall in the same blueprint is 28 inches.A door in the room has a width of 4 feet. What is the width of the doo
How many grams are in 0.25 mol of NO2
please only answer if yk it ! i’m give correct answer brainliest! Solve the equation for all real solutions: 3z^2+10z-25=0