geraldmorgan4064 geraldmorgan4064
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

Jenny is comparing the cost of two packages of socks. One package has eight pairs of socks for $12. Another package has three pairs of socks for $6 are the rates equivalent

Respuesta :

adasfaw adasfaw
  • 17-09-2019

Answer:

faefawfwfw

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The nutrition facts label on a container of dry roasted cashews indicates there are 161 calories in 28 grams. You eat 9 cashews totaling 12 grams.
Water weighs about 8.34 pounds per gallon about how many ounces per gallon is the weight of the water ?
Work out 5/8−2/5 Give your answer in its simplest form.
What is the base of a triangle whose height is 10 and whose area is 160
How do you solve 6x + 8= 50
Seven out of every 8 students surveyed owns a bike. The difference between the number of students who own a bike and those who do not is 72. How many students
James weight increased in 41 to 45 kilograms. what is the percentage increase?
What is the different between child growth and child development?
Translate the phrase into a math expression. 30 added to a number that is decreased by 5 a. n – 5 + 30 b. 30 – n – 5 c. 30 + 5 – n d. 30 + (n ÷ 5)
6 [ 4 × ( 72 - 63 ) ÷ 3 ]