RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation:  4 1/5 + b = 9 3/5
Can someone tell me what is a Genre?
what is a prefix for marine
luisa has 183 pennies. hert dad gives her 128 more write a number sentence to show many pennies luisa has now
what is 5m+6+m-18=60
you shoot a model rocket into the air with a speed of 18.2 m/s. now high does the rocket go?
What is the last number
what is the fraction ten twelfths in it's simplest form ?
Which of the following is the equation of a line parallel to the line y=3x+2, passing through the point (10,1)? A. 3x - y=29 B. 3x + y=29 C. -3x - y=29 D. 3x +
What does it mean when Brutus says: "Into what dangers would you lead me, Cassius... that you would have me seek into myself...for that which is not in me?