sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Need to simplify cube roots, work shown would be great! Cube root of 81 Cube root of -64
Can Someone please help me?
how did hitler oppress jews?
Which of the following illustrates the best approach to managing apprehension? a. Jason, the valedictorian, hates being the center of attention, but is asked to
What is the central idea of excerpt from Katerina's wish?
Who becomes the main suspect in king Duncan's murder?
Log (C+3) base 3 - log (4C-1) base 3 = log 5 base 3
What role did constantine i play in the spread of christianity in europe? a. he was the first roman emperor who also served as the roman catholic pope. b. he
There is an electric train heading north which way would the smoke blow.
Which literary device did F. Scott Fitzgerald employ in this excerpt from The Great Gatsby to make the sentence more poetic?