citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

During the 14th century, the Black Death became a widespread epidemic primarily because of 1) the resurgence of trade 2) Chinese overseas exploration 3) Europea
Which substance can not be decomposed by a chemical change? (1) ammonia (3) propanol (2) copper (4) water
How do you figure out permutations?
What led to the humanist movement?
Rows of chairs are set out for a wedding. There are 6 chairs in the first row, 14 chairs in the second row, and 22 chairs in the third row. The rows continue in
Explain how the Vietnam War first allowed the expansion of presidential power and later caused power to be limited.
What is the product in scientific notation? (3.5*10^-5) (3*10^-10
I have 4 factors. three are 1, 2, and 10. what is the fourth
What is the value of x? Round to the nearest tenth.
The situational irony in this story comes from the fact that the ending is __________.