itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

In the adjourning phase of small group development, the members of the group have met their goals and completed their tasks and, thus, no longer need to continu
Kinetic energy is measured in units of
(07.02 LC) What was the primary religion of slaves in the Southern states? (5 points) Atheism Agnosticism Christianity Islam
What is considered the first event to take place in Europe that began to restrain the power of the government and create a structure that was limited in nature
look at the picture and plzz help me
Which sentence from the passage would provide evidence for how frustrated and tired the narrator was on Sunday night? A. "It is sometimes difficult to tell exa
My basketball team plays four games per week. During the first four weeks, we lost all 16 of our games. During week 5, we won three games and lost one game, bri
How do u do this ?pls answer this in steps
Riddle "If it takes 5 machines 5 minutes to make 5 widgets, how long would it take 100 machines to make 100 widgets?"
Select the correct answer. Which statement describes the acid found in vinegar (acetic acid)? A. It tastes bitter. B. It feels slippery. C. It changes red litmu