gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

why is the child of night and chaos so important for later development
What characteristic would help you classify an organism as a plant
A shareholder: A)must be a family member of the company president B)must be active in operations of the company C)receives wages from the company D)contribut
The​ P/E ratio​ (price-to-earnings ratio) of a​ company's stock is the ratio of the price of the stock to the​ company's earnings​ (or profits) per share of​ st
PLEASE HELP ASAP!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find the sine of ∠I. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest hundredth.
Will a dilation with a scale factor of 3 create an enlargement or a reduction? (A.) enlargement (B.) reduction (C.) figures will stay the same
To find a fraction to equivalent to 2/5 that has a denominator of 20
what is a good research question that is connected to mythology?
To complete a task In 16 days a company needs 5 people 6 hours a day. How long will it take 8 people 4 hours a day, assuming they work at the same rate
find inverse of [tex]f(x) = |x| [/tex]​