tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

first to answer easy question gets brainliest
In any​ year, the weather can inflict storm damage to a home. From year to​ year, the damage is random. Let Y denote the dollar value of damage in any given yea
list at least 3 theorems and give an example for each.​
The following data relate to labor cost for production of 20,000 cellular telephones: Actual: 8,450 hrs. at $22.50 Standard: 8,400 hrs. at $23.00. A. Determine
Kingston Manufacturing has 27,000 labor hours available for producing X and Y. Consider the following information:
identify the transformation that was applied to this boomerang
D is 111, 333, 666, 888, 101010, 111111, 131313, 131313, 161616, 181818, 1919 20 points will give brainliest
9- When the moon comes in an orbit higher from earth, ......... solar eclipse are formed. a) total b) annular c) partial. d) an
help it’s due at 11:59
the price of the plant soil is made up of fixed cost of R37.00 plus R6.00 per kilogram.write the formula to calculate the cost of the plant soil in the form.​