samanthamaster145
samanthamaster145 samanthamaster145
  • 02-06-2016
  • Mathematics
contestada

Can someone plz help me with numbers 8,10,12. Need for today

Can someone plz help me with numbers 81012 Need for today class=

Respuesta :

glammy981
glammy981 glammy981
  • 02-06-2016
 #8:   14.95+7.55=22.50 so the cost of the DVD is $22.50 and the subtraction equation is, 22.50-7.55=14.95

#10: 2/3+1/3=1 so m=1

#12: 7/9+1/3=10/9 or 1  1/9 
Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from Langston Hughes’s poem "Freedom's Plow.” The plow plowed a new furrow Across the field of history. Into that furrow the freedom seed was
Weight loss is not recommended for someone with a bmi above the healthy range if
Which sentence is correct? The historic building is now more than ninety nine years old. The historic building is now more than ninetynine years old. The histor
Veronica’s velocity was measured as 4.3 m/s. She displaced 20 meters in 4.7 seconds. Which piece of information is missing for the correct calculation of veloci
According to data obtained from the national weather service 166 of the 400 people killed by lightning were men. assume that this trend holds for the future.
Why doesn't Ramona tell Mrs. Whaley she is feeling unwell? A. She doesn't want Mrs. Whaley to think she is being a nuisance. B. She sees that Mrs. Whal
Jay is charged 46.75 for a pair of sneakers that had been marked down f4om 55. what was the discount rate?
write a unit rate for the situation $1.98 for 6 bananas
The filament in a light bulb uses 2.55 amps when the voltage is 175 volts. What is the resistance?
Find the probability on #4 Please