becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

88 divide (11 x2)divide 4 =
Use the terms synagogue, Sabbath, and kosher to describe traditional Jewish practices
Please help what is the answer (3 - c 2 d)(4 - 4c 2 d)
Given quadrilateral RSTU, determine if each pair of sides (if any) are parallel and which are perpendicular for the coordinates of the vertices. R(1, -3), S(4,
interest earned : $837 principal : $3100 Interest rate : ? time : 6 years
_____ was the first European country to become a feudal state. Hungary Poland Bulgaria Spain
The eurasian plate travels the slowest, at about 0.7 cm/y. How long would it take the plate to travel 3 cm?
Izzy was running up the street. She ran 2.35 and her friend Ozzie ran 2.45. Can you add these decimals?
$74.76 is earned on funds invested at a rate of 4% over three years. What was the amount of the original funds? Plz help
Tengo que comprar comestibles. Voy a ______________________. limpiar la cocina ir al supermercado pasar la aspiradora lavar los platos