angelmalcolm1226 angelmalcolm1226
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

If pizza cost 1.50 how many do you need to sell to make 120$

Respuesta :

ewalloga ewalloga
  • 03-12-2019

Answer:

the answer is 80 pizza pies.

Answer Link

Otras preguntas

Please help me out with this *use the 2nd pic*
-2 1/8 (mixed number) into improper fraction????
which of the following doesNOT represent a rational number HURRY PLEASE A) 0 B)2 1/2 C)square root of 3 D) -1/10
Given the equation: y=mx+b m=slope true false
Can anyone help me? I need an exact answer, please no guesses. Thanks in advance
Which was an important effect to the Soviet union’s Sputnik launch? A.the United States invested in science education and created NASA B.It initiated a race to
A car travels 120 miles in 3 hours how with a constant speed how far will it take to travel 200 miles
6. Which is an equivalent form of the equation 2x-y=12 A) y=2x+12 B) y=12-2x C) y=2x-12 D) y=-12-2x
A light emits a wavelength at 303 nm. Give the energy of this light in joules.
What is 8 divided by 2/5