idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Ingrid has $28 to buy oil paints for her painting class. Each tube of paint
costs $8. How many tubes can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

felishaguerrero felishaguerrero
  • 03-12-2019

Answer:

28/8=3.5...so probably just 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O