iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

According to the doctrine of ethos, what does music have the power to directly influence in a person? A. health B. happiness C. education D. moral character
which of the following movement tried to stop people from drinking too much alcohol in the 1800’s
if you dig a 6 foot hole how deep is that hole???
Gianna put $1000 in a savings account for 18 months, The interest on the account is 3.5%. How much will Gianna earn in interest? What amount will she have at th
Only certain types of physical activity help to develop physical fitness. Please select the best answer from the choices provided. OT OF
URGENT! PLEASE HELP! if the train from milan, italy to rome, italy takes 6 hours at a speed of 130 mph, how many miles from milan is rome?
1. Why does the Shy Man buy Blackie? A B B С D to help him rob a house to guard his house to have a pet to be a friend for Fred
Which of the following describes an element? Choose all that apply. Question 1 options: Gold is an example. Salt water is an example. Different components in a
Write an equation that represents the line. Use exact numbers?
Question attached below