abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

What role did tariffs play prior to the Civil War? A. Tariffs made products more expensive in the North than the South, angering northerners. B. The states in t
43 points helppppppppppppppp
{Review} Label the parts of speech of the underlined words. Every Friday night, we play games, eat pizza, and then watch a movie together. {Review} Label the pa
4m^(3)+10m^(2)-84m Solve by factoring.
Help me on this please!
Where do plants get the energy to make their food? (2 points) a From the air b From the flower c From the roots d From the sun
Suggest a means by which you could separate mrna from the other types of rna in a eukaryotic cell
Please help!!!!!!!!!
PLEASE HELP I WILL MARK YOU AS BRAINLIET OR WHATEVER ITS CALLED There is a platform already built at one of the trees. Using that platform as the start of the
which of these activities is the best example of cunning?