sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

(See photo) If an error in transcription causes the last cytosine in an mRNA sequence that was supposed to read UUG AUC CAA UGC to be replaced with a guanine,
What is the value of x 0.4x + 3.9 = 5.78
What are the side lengths of a rectangle if the area is 40 sq. Ft and the perimeter is 28 ft
In the process of either ___ or ___ negatively charged ___ the reacting atoms form ___
Ribbon A is 1/3 m long. It is 2/5 m shorter than Ribbon B. What's the total length of the two ribbons?
In a normal curve, roughly what percent of all cases fall within plus or minus two standard deviations
NEED HELP PLEASE IM TIMED!! HELP I WILL MTK BRAINLIEST!! PLEASE SOMEONE!!!The graph of a proportional relationship contains the point (20, 4) .What is the corre
HELPPPP !!! if F is a 3x5 matrix, which of the following matrices could F be multiplied by? a. 3x5 b.5x6 c.multiplication isn’t a thing d. none of these c
Computers help eliminate the repetitiveness of manual tasks. How can this benefit you in your overall career?
Which of these historical figures believed that communism could help solve the problems created by the industrial revolution