xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

In freud's theory, if a parent overindulges or frustrates the child's expression of pleasurable feelings at a particular psychosexual stage of development: the
which product is irrational
The bargaining leverage of suppliers is greater when
What is the y intercept of y = 1x + 1
Maurice was born with an xy chromosome type, and he has the external genitalia of a male. he has, for the better part of his life, however, felt like he was sup
Which two equations represent the statement “48 is 6 times as many as 8”
How was the James Oglethorpe a progressive leader during the establishment of the georgia colony?
In the south, social prestige and influence were determined by a. the amount of land one owned. b. the ownership of slaves. c. the region of the south where one
the first europeans to explore africa in the 1400s were the..?
what is the 25 element in chemistry