evamarie2006 evamarie2006
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Ben, Tracy, and Tran spent a total of $15 to go skating, they each rented skates at the park for n dollars.

Respuesta :

kayleenrodriguez04 kayleenrodriguez04
  • 04-02-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Wonderful Widget Company's earnings have declined to the point where they need to reduce the number of employees from 1500 1500 to 1410 1410 . Find the perc
You earned 43 out of 50 points on your reading quiz. What percent of the points did you earn?
Hello. I would need 15 sentences about what I did during my holidays. I need those sentences for a project from German to school. So the sentences must be in
Tabitha's hiking distance in July was 5 1 5 miles. She wrote the distance as 5.02 miles. Did she make an error? Select the correct choice below.
A drawer contains 2 red 3 white socks and 3 blue socks without looking you draw out sock return it and draw out a second sock what is the probability that the f
Find “n" (the number of the term in the sequence) an = 1797 a1 = 6 d = 9 n =? PLEASE SHOW WORK
Of the following, which theory is most aptly associated with Aristotle? A. deontology B. utilitarianism C. ethics of care D. virtue ethics
What is the specific process for earthquake to form?
a school principal had has his students vote for a new schiil mascot. One- sixth of the students voted for a falcon, 1/3 voted for a tiger, and 1/2 voted for a
Find the unit rate to the nearest cent per ounce. Compare. a. A 24-ounce box of cornflakes costs $4.59. ________ b. A 36 ounce box of cornflakes costs $5.79 ___