lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

A marker of new skin claims that their product helps prevent skin acne by increasing the discovered substance which they called Anti-A - Factor. According to th
what are similarities between traditional and hydroponic farming?
The home you selected to buy is worth $924999. While the assessed value of your home may not be this same amount, you can estimate your annual property taxes us
write down all multiples of 6
T/F: The mouth (oral cavity) takes part in both the mechanical and chemical breakdown of food.a. trueb. false
Identify the translation of the figure with the vertices A(1,-3),B(3,2),C(-5,4),"and" D(6,-6) along the vector 〈3,-1〉.
The home you selected to buy is worth $924999. While the assessed value of your home may not be this same amount, you can estimate your annual property taxes us
Which term means shared in common?
what causes enhanced greenhouse effect
The accompanying figure is the ogive for fat ( in grams) for a sample of 36 pizza products where the upper boundaries of the intervals are: 5, 10, 15, 20, 25, a