soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the following diagram called?
Instructions: Determine whether the following polygons are similar. If yes, type in the similarity statement and scale factor. If no, type 'None' in the blanks.
PLEASE HURRY I HAVE 3 mins left Which relationship could be the one shown on the graph? 10fx 9 8+ 7 6 5 4. 3 2+ 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 X
If you apply the changes below to the absolute value parent function, 1(x) = 1X, what is the equation of the new function? Shift 8 units left. • Shift 3 units d
Given f(x)=6x+2, find f(x+3).
Which of the following sentences is incorrect about pressure?i) Pressure depends upon the amount of force applied. ii) Pressure depends on the area upon which i
Jonathan took 5 minutes to walk to the bus-stop, then spent 63 minutes waiting for the bus. If the bus journey to his school took 10 minutes, how much time did
Find the height of the triangle
muddy water is an example of ______mixtures​
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE QUESTION!!