swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

los pacientes están en ____ en la consulta seem médico
The sum of the ages of Ahsan and his mother is 61 year old. The difference in their ages is 29.
An investment offers $5,800 per year, with the first payment occurring one year from now. The required return is 7 percent. a. What would the value be today if
Cuál ha sido el medio de comunicación que más se ha utilizado para obtener información acerca de la pandemia? porque? ayuda
Blossom Distribution Co. has determined its December 31, 2020 inventory on a LIFO basis at $962000. Information pertaining to that inventory follows: Estimated
What is the midpoint of the segment shown below?
The Apple iPhone was a revolutionary product when it was introduced in 2007. To what extent do you agree or disagree with this statement?
Consider the next 1000 98% CIs for μ that a statistical consultant will obtain for various clients. Suppose the data sets on which the intervals are based are s
Pleasssseeee hheeelllppp
Hello, recently i started a free trial and hoped to continue to keep a subscription and get charged on my card to access the features on this website. Although