chaseity23 chaseity23
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-05-2020

Answer:

  $0.75 per lemon

Step-by-step explanation:

Express the ratio on the left as a decimal:

  $3/(4 lemons) = $?/lemon

  0.75 $/lemon = ? $/lemon

  0.75 = ?

The unit rate is $0.75 per lemon.

Answer Link

Otras preguntas

important cultural places of canada
Is this the right answer?
how are atoms and the periodic table related?
Which major American rights are available to people living in U. S. territories? Choose all answers that are correct.1.participating in elections for their gov
I need an idea for this or walkthrough! Five paragraph essay graphic organizer due tomorrow. Need help ASAP
Jenny is creating an app and wants change the way the app is entered. What class would she have to edit? Jenny should work on the____ class to change the entry
what right does a slave have and what was the exception?
Indicate if each verb form is the present or preterite. decimos ​ Question 16 options: presente pretérito
How do I solve this to create an equation in standard form?? plz help me explain this step by step. Thank you
Select the stronger bond in the following group c=C C-F