vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Christina estimates that she will spend $250 on you summer clothes . She actually spends $350 . What is the percent error .
squareroot(y-1) + 3 = y
What happens to a white light passes through a prism?
what is 78% of 50 questions
where does one ocean stop and another start?
How do you find the answer to 6*3pi but in pi form?
Which one of the following is a measurement of energy used? A. 24 meters per second B. 60 milligrams C. 15 liters D. 6 joules
Is energy in fossil fuels is derived from the energy stored in plants and animal matter?
Factorise this 72-6x
solve 64x^3 +1 =0 the back of the texts books gives me the answers -1/4 and 1 plus or minus i√3 all over 8 I understand where the -1/4 comes from . I just don'