kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

As a testament to how bad smoking is, _____ of current smokers would like to quit. A. 90% B. 85% C. 70% D. 60%
define urbanization?
Is 16:12 and 64:60 equivalent?
what does it mean for two planes to intersect each other?
rounding 123, 499 with 3 being underlined
Find four consecutive even integers whose sum is 244.
what is the value of the 9s in 9,975
Maritza remembers her pin because it is the product of consecutive prime numbers that is between 1000 and 1500. What is her pin
What does ¿El Día de San Valentín es el trece de enero? mean?
What is the factor of 7a+7b