mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

What group supported political machines
The sum of 18 +45 is a multiple of which sum? A. (3+9) B. (2+5) C. (1+3) D. (9+9)
Which federal policy would violate the powers reserved to the states O negotiating with leaders of foreign countries D establishing military bases in state capi
F is the set of positive factors of 24 and G is the set of perfect squares less than 12. Is the statement F to G true or false?
SOLVE THE EQUATION BY COMPLETING THE SQUARE!!!!! HELPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!
HELP!!! WILL MARK BRAINLIEST !! PLEASE GIVE A DETAILED ANSWER! Read the passage below. Then answer the question that follows using information and evidence fro
What are two reasons why Hunter edjucation is important? 30 pts
how many countries did britain colonise​
Use the quadratic formula to find the solutions to the equation. X^2-3x+1=0
How should a reader analyze indirect characterization? Check all that apply. by noticing adjectives that provide details describing the character by noticing ho