myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in the equation 8x – 2y = 48, when y = 4
Consider x+4=x+8 . What values could be substituted for x to make this a true number sentence?
Which ordered pair is a solution of y = 4x? a. (3, 10) b. (-5, -20) c. (-20, -5) d. (1.5, 6)
What is the mass of a 0.23 L substance, if it has density of 1.90 g/mL?
How does Robert Frost's use of a first-person speaker in "Mending Wall" help develop the poem's central idea? A. The fact that readers are only provided with th
convert 5 2/5 into an improper fraction ​
an ______ is a simplified image. [4 letters]​
Which of these represent a whole number? Select all that apply. (There should only be two answers) A. 4 b. 3.2 C. 4/7 D. 8/4
Two point charges are separated by a certain distance. How does the strength of the electric field produced by the first charge, at the position of the second c
How much interest does a $10,000 investment earn at 5.6% over 18 years? ​