alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What male reproductive gland is missing in the cat
Describe how the functions of proteins differ from the functions of carbohydrates ( 150 words)
In situations where new technologies are considered complementary to workers, demand for these workers will ________, resulting in ________ in the equilibrium w
which of the following refers to giving advance warning to an employee about possible disciplinary actions? A) Termination B) Disciplinary actions without punis
Please help me with this
Find the probability that a randomly selected dog is Male given it is a boxer. Enter your answer in decimal form rounded to two decimal places.
What were some of the economic differences between the North and the South before the Civl War?
???? Help me pleaseee
please help asap How does the number of chromosomes in a daughter cell compare to the number of chromosomes in a parent cell? Question options: The daughter cel
Who was elected as Oklahoma’s first republican governor in 1962 and then in 1968 won senate seat for Oklahoma’s Republican Party for the first time in twenty ye