superwierdchino
superwierdchino superwierdchino
  • 02-06-2020
  • Social Studies
contestada

HELP! What's the answer?​

HELP Whats the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2020

Answer:

Well first we are not allowed to give the answer and second just re read it inorder to find key words to help you with the problem

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The _____ language was spoken in Egypt. Latin Egyptian Coptic Meroitic
Is the relationship between the cost of equal-priced DVDs and the number purchased linear
Potatoes are on sale at both grocery mart and Baldwin hills market. At grocery mart a 5 lb. bag of potatoes cost $2.85 and at Baldwin hills market a 7 lb. bag
at the pet fair, Darlene's dog weighed 5 times as much as leah's dog. Together, the dogs weighed 84 pounds. how much did each dog weigh? complete the bar model.
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
Round the following times to 1 decimal place 8.16
knowing the latitude of a location would be most helpful in determining
Please help me use the words persecute and boycott in a sentence about the American colonies.
what is 31.75 rounded to the nearest tenth
Who enforced anti-slave trade laws by sending warships to intercept slave ships?