boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Write a letter to the commissioner of education inviting him as a special guest of the day to your school's forthcoming 20th anniversary celebration​
The United States in celebrating freedom yet still maintaining the institution of slavery was: O Abolitionist O Hypocritical O Patriotic
Its about moon phases halp :(((
Which theme applies most to the history of Georgia's economy? O A. Beliefs and ideals B. Production, distribution, and consumption C. Rule of law D. Individuals
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST FOLLOW THE LEARNING TARGETS
A quick quiz consists of a multiple choice question with 6 possible answers, followed by a true/false question If both questions are answered with random guesse
How did Mesopotamia's achievements continue to influence our lives today. Be sure to respond in complete sentences.​
Two features of myriapods that can be used used distinguish them from other arthrpods ​
Let f(x)=x^2+5 and g(x)=3x+5. Find g[f(0)] g[f(0)]= _ (simplify)
A room is in the shape of a cuboid. Its floor measures 7.2 m by 9.6 m and its height is 3.5 m.