asantavares
asantavares asantavares
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

plums are priced at 3 for 35p how many can be bought for $2.10

Respuesta :

TrainerTips
TrainerTips TrainerTips
  • 03-09-2016
15 plums is bought for $2.10
Answer Link

Otras preguntas

Which correctly uses a semicolon and a conjunctive adverb to link two or more closely related independent clauses?
The Length Of a rectangle is 3 meters less than twice the width. The perimeter is 18 meters. Find the width
What does a high school diploma say about your skills and knowledge?
Another name for a file allocation unit is a ______ .
Read the passage. Gold was found in California in 1849. This discovery fired the imaginations of many people, and it greatly affected California’s history. The
“Some people say that, because America has grown wealthy under Great Britain, the same will happen in the future. Nothing can be more false. . . . I answer that
You do an assignment with 40 questions and recieve a 95%. How many questions did you get correct on the assignmen?
What is 8(1/4x-3)+24<4(x+5)
Cheryl has been dating john brooks for nearly four years, and they are seriously thinking about getting married. john has income and itemized deductions that ar
How did the warmer climate affect the environment in which paleo-indians lived?