XxGxlaxyxX XxGxlaxyxX
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

7th grade math, I need help pls

7th grade math I need help pls class=

Respuesta :

brb0702
brb0702 brb0702
  • 01-07-2020

Answer:

Bert and Mallory

Step-by-step explanation:

Mallory 12/miles ÷ 2/hrs = 6/mins per miles

Bert. 9/miles ÷ 1.5hrs = 6/mins per miles

Answer Link
novbeep69420 novbeep69420
  • 01-07-2020
The answer is Bert and Mallory
Answer Link

Otras preguntas

Write 2 sine and 2 cosine equations for the triangle ABC. You don’t need to solve for x & y.
How would you write the equation for the following sentence: 3 hot dogs and 4 sodas cost $20. * Do not put spaces or dollar signs in your answer. Your answer
What is the value of sin C? a) 15/17b) 15/8c) 8/15d) 8/17
dyixgiz_+*&(*&(&8 hkxsgks
6 out of 20 students at a school assembly were first grade students. What percentage of students. at assembly were first grades
how much will you spend to buy a backpack for $35.0p if sales tax is 3.8%?
how do I solve an angle in right triangles. what is angle B?AB=7BC=3
What is the product of 3x2 and 2xºy+5xy4?
A gold bar is similar in shape to a rectangular prism. A gold bar is approximately 7 1 6 in. x2 in. x 1 in. If the value of gold is $1,417 per ounce, about how
cost of a parent is $159.95 markup is 20% tax is 3%