XxGxlaxyxX XxGxlaxyxX
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

7th grade math I need help with this

7th grade math I need help with this class=

Respuesta :

brb0702
brb0702 brb0702
  • 01-07-2020

Answer:

each bag of candy is $6.00

Step-by-step explanation:

1 bag would cost $6.00

1×$6.00=$6.00

6 bags × $6.00 = $36.00

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-07-2020

Answer:

the constant of proportionally is 6

the prices of 6 bags of candy is 36

Step-by-step explanation:

to find the constant u divide 6 by 1 to find how they multiplying it by

the prices for six bags is 36 bc u can do 6 times 6 or look at the graph and see that it lands on 36

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

what is the scope of the line that passes through the points (-10,8) and (-15,-7). the answer needs to be in simplest form
factor x2 + 29x + 120
Can you answer this for me plssss 0.5(r+2.75)=3
Help would be nice! Thanks
After a snowstorm the newspaper reports that Buffalo, New York received 1.50 inches of precipitation. If we assume an average water equivalent ratio for this sn
According to the integrationist view of managing conflict, conflict is: a natural part of human existence and should be accepted as a normal part of relationshi
What is the part that includes land and water
round 34 to the nearest ten
Why were Japanese Americans interned during wwll
Question: How do the traits of offspring plants relate to the traits of parent plants?