brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did our country go from compromise to war?
Sociology has been described by some as the study of common sense explain why you agree or disagree with this statement
Fair value changes are not recognized in the accounting records. b. Financial information is presented so that investors will not be misled. c. Intangible asset
How many seconds are in 4.98 minutes? Round your answer to the nearest tenth (to one decimal point)
GEOMETERYY!!!! PLEASE HELP HJ=5p JK=p KH=3
what is the answer to the name and describe the three types of variables found in experiments.​
What is an example of an unhealthy social situation that may factor into mental illness? A) smoking cigarettes B) unreasonable curfew C) frequent arguing at hom
If a person is studying how a mother takes care of her children in a present day Aboriginal tribe in Australia, they are studying which social science? a. Polit
Which is the best practice recommended in the safety video to mix and acid or a base with a solvent?
2.4+10m=6.89 what does m equal