uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

who wrote that quote?
Which method allowed societies in the Andes to maintain enough water for agriculture?
WILL GIVE BRAINLIEST!!! Determine which of the values below are part of the solution set of the inequality 8 - 5x < -2. {1, 2, 3, 4, 5}
WILL GIVE BRAINLIST FOR FIRST ANSWER A building covers an area of 600 square ft. the eight is 45 feet what is the volume?
Why did Zenia look like a ghost?
how to write it in second? ​
Describe the role of fermentation in maintaining ATP and NAD+ levels
to free from the control of a government is known For?
why do governments in countries that experience rapid economic growth often smaller portions of gdp
If £23 = 500rubles, how many £ are in 616 rubles? Give your answer to 2 dp.