steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

a)y=-5x-2 b)y=-4/5x+2 c)y=5/4x-2 d)y=4/5x+2
What do you do to find the power of a​ power? A. Add the exponents. B. Subtract the exponents. C. Divide the exponents. D. Multiply the exponents.
Hi can someone PLEASE HELP ME. I asked this question 3 times already and haven't gotten an answer. I give brainliest to whoever answers first. I have about 13 m
How many kinds of earthworms are there​
do you prefer cats or dogs ?​
The expression 0.75(1.06p) represents the total amount Jaxon paid for a jacket originally priced p dollars. Which changes to the original price could have resul
If John were to create a scatterplot, all of the following will be characteristics of correlation EXCEPT ___________.
Surface area helpp me
Scientists want to investigate whether the increased concentration of carbon dioxide in the ocean affects fish survival. Scientists suspect immature fish larvae
For a particular energy level, removing an electron from the __________ subshell would require a higher first ionization energy.