craigismadsus
craigismadsus craigismadsus
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Use money sentences to simplify: -10-5

Use money sentences to simplify 105 class=

Respuesta :

aayu0302
aayu0302 aayu0302
  • 03-09-2020

Answer:

The answer is

-15: I owe $10. I owe $5.

Answer Link

Otras preguntas

Paula pays 19.92 for 2.4 of walnuts. What is the price per pound of walnuts?
math help pls, thank u c:
The mass of a cylinder made of barium with a height of 2 inches depends on the radius of the cylinder as defined by the function m(r)=7.188. Which system of equ
A firecracker breaks up into two pieces, one of which has a mass of 200 g and flies off along the x-axis with a speed of 82.0 m/s. The second piece has a mass
PLEASE HELP!!!!When x = 3, what is the correct function notation? A) ƒ(3) = 1 2 B) ƒ( 1 2 ) = 3 C) ƒ(3) = − 1 2 D) ƒ(− 1 2 ) = 3
What is (-4,5) and (8,-1)
6 when did the reconstruction end4.3.Quiz: Stories After the factQuestion 1 of 5WAWhat reaction did Orson Welles expect from the audience of the radiobroadcast
A cylindrically shaped space station is rotating about the axis of the cylinder to create artificial gravity. The radius of the cylinder is 82.5 m. The moment o
Governments organized workers to build large scale projects such as ____________, ______________, ____________, _____________, and ______________ where food was
Look at the picture and answer math asap!