animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

A succession of items displayed in sequence to indicate definite steps, or chronology is a _______________.
Please help me with this I’m so confused.. Cite 5 events that happened during the Great Fear movement
what is the real answer
What question is not answered in the text? a. When did the woman first disappear? c. Who murdered the missing woman? b. Where was the cat DNA analyzed? d. How d
what is the atomic number of an atom that has 20 protons and 20 neutrons
Help!! Picture included
2 a The domestic car market showed an............ growth of 50% for three consecutive years from 2001 to 2003. b The domestic car market grew..... by 50% for th
It has a time to failure distribution which is normal with a mean of 35,000 vehicle miles and a standard deviation of 7,000 vehicle miles. Find its designed lif
A box contains 5 white balls, 3 black balls, and 2 red balls.A-What is the probability of drawing a white ball?B- How many white balls must be added to the box
I’ve got lots___________ books. I love reading