jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

1) The Pet Company has recently discovered a type of rock which, when crushed, is extremely absorbent. It is expected that the firm will experience (beginning
What is the molar mass of C2H5OH?
A group of 500 people are selected at age 2 no0 and followed for 15 years. The people who go on to develop a certain type of cancer are compared those who do no
write an acrostic poem about quarantine
please help it's in math
A car with mass mc = 1225 kg is traveling west through an intersection at a magnitude of velocity of vc = 9.5 m/s when a truck of mass mt = 1654 kg traveling so
Which atmospheric layer prevents meteroids from reaching earths surface
Write two or three sentences on what you learned about lesson #15- The End of the Civil War
The principal likes to keep the ratio of students to teachers at 24:1. If he has hired 32 teachers, then how many students are expected to enroll?
01.01) Evaluate 48 + 24 ÷ 8 − 22. (1 point)